Rozdíly mezi granulemi

Kompletní krmiva jsou nejoblíbenější volbou majitelů psů, protože obsahují všechny živiny, které psi potřebují ke spokojenému zdravému životu. Tato krmiva představují velmi pohodlný způsob, jak krmit psa. Navíc nemají příliš náročné požadavky na skladování.

Nejčastěji majitelé psů krmí své mazlíčky granulemi. Ty rozdělujeme podle použité výrobní technologie na suché (extrudované granule), poloměkké (granule PLATINUM) a další.

Rozdíl mezi extrudovanými granulemi a granulemi PLATINUM spočívá ve výrobě a použití vstupních surovin.

Kritici tvrdí, že extrudací je díky použití vysokého tlaku a teplot zničena část živin, včetně vitamínů, aminokyselin a enzymů. Také poukazují, že při krmení psa extrudovanými granulemi dochází ke snížení peristaltiky střev a usazování zbytků potravy na jejich stěnách, přičemž se zanášejí mikroklky střevní stěny a omezuje se schopnost vstřebávání živin z potravy. Dalším problémem je vyšší riziko vzniku torze žaludku.

Postup výroby extrudovaných granulí: V běžných kompletních krmivech pro psy pocházejí bílkoviny především z masové či masokostní moučky nebo z obilovin a vedlejších rostlinných produktů. Krmná směs je rozdrcena či rozemleta na jemný prášek a mísena s vodou. Tato hmota je pak dále zpracována v extrudéru za vysokých teplot (150 až 200 °C) a pod vysokým tlakem tvarována do granulí. Granule pro psy se pak suší na požadovanou vlhkost 8-10%. Nakonec se nástřikem nanese tuk a chuťové přísady.

Postup výroby granulí PLATINUM NATURAL: Postup je drahý a náročný ve všech směrech. Při výrobě granulí PLATINUM se nejprve smísí rozemleté čerstvé syrové maso s hlavní přílohou (dle receptury) a dalšími ingrediencemi. Vstupní suroviny se dále drtí, melou a míchají bez přidané vody a následně zahřívají na cca 95° C v řádech desítek minut. Masová šťáva přechází z masa do přílohy a vytváří homogenní směs. Následuje analýza, která poskytne obraz výstupních hodnot (bílkovin, tuků, vlákniny). To umožňuje v případě potřeby směs ještě upravit a dodat jí tuky nebo bílkoviny. Bylinky a za studena lisované oleje se do směsi přidávají až v její sušící fázi při cca 35° C. Tento postupný způsob sušení umožňuje ponechat v krmivu významné % původní masové šťávy.

Již pár týdnů poté, co začnete Vašeho psa krmit granulemi PLATINUM, zpozorujete řadu výhod:

Snadné trávení

Přírodní složení má za úkol postarat se o to, aby játra, ledviny a kůže nebyly zatěžovány přísadami, které nemají pro psa žádné využití.

Žádná nesnášenlivost nebo alergie

PLATINUM je tak snadno stravitelné díky svému přírodnímu složení, díky kterému je nesnášenlivost velice vzácná. Na metabolismus není vyvíjen tlak znehodnocenými přísadami, které by mohly způsobit svědění či jiné kožní problémy. PLATINUM je velmi vhodné krmivo pro alergické psy.

Méně “dárečků”

Protože je PLATINUM optimálně tráveno, psi nemívají větry ani průjem. Dokonce i “dárečky”, které po sobě zanechávají, jsou menší a pevnější.

Více svalové hmoty

Vysoce kvalitní bílkoviny z čerstvého masa okamžitě stimulují tvorbu nové svalové hmoty.

Lesklá srst

Výživné, za studena lisované oleje obsažené v krmivu a přírodní původ našich ingrediencí se stará o srst Vašeho psa.

Krmivo PLATINUM obsahuje pouze kvalitní suroviny určené pro lidskou spotřebu. Certifikát kvality TÜV Rheinland potvrzuje vysoký obsah čerstvého masa i jeho kvalitu, která je v našich produktech všudypřítomná.

2019-02-21T04:36:23+00:00