Navýšení váhy psa2019-06-06T08:21:04+00:00
DotazyKategorie dotazu: JinéNavýšení váhy psa
Petra zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
prosím pěkně o radu… od 16.5.2019 jsme postupně přecházeli z původního krmiva na Platinum kuřecí pro dospělé psy (borderka 17 měsíců), protože jsem potřebovala zkusit jiné, aby hafan přibral na váze a osvalil se. Je to velmi aktivní pejsek, co sbaští, dle mě spálí pohybem :-). Přechod proběhl bez problému a od 24.5. krmíme Platinum v předepsané dávce 248 g/den. Váha byla cca 18 kg, nyní jsme na 17,3kg  🙁 = pohubl.
Váha hodně kolísá, spíše dolu. Asi je ještě brzo na závěry, zda nové krmivo vyhovuje, tak jsem se chtěla poradit, zda přidat granule nebo něco jiného. Baští dobře, žádné zbytky a pamlsky přes den k výcviku také máme.
Děkuji Petra

Krmivo Platinum Personál odpovězeno před 1 rokem

Dobrý den, jak sama říkáte, ještě je brzy na závěry. Pro začátek u takto mladého psa doporučuji zvýšit krmnou dávku po nějakou dobu, dokud neuvidíte, že se pejsek nasvaluje a nabírá na požadovanou váhu. Pokud pejsek jinak prospívá (má dobrou stolici) doporučuji krmit dále, rozdíl po přechodu na Platinum je viditelný již po cca týdnu v pevnější a menší stolici a cca po měsíci či dvou v celkově lepší kondici – nasvalení, kvalita srsti a pejsek je aktivnější a čilejší, protože trávení Platinum granulí není tak náročné na žaludek a pejskovi tedy zbývá více energie na jiné aktivity. Také mohu doporučit rozdělit krmnou dávku na dvě, nekrmit pouze jednou denně, také z důvodu, že granule Platinum žaludek psa rychleji stráví, některým psům toto rozdělení vyhovuje více. S přáním krásného dne Tým Platinum Natural