úprava stravy2019-03-04T08:36:29+00:00
DotazyKategorie dotazu: Nadváhaúprava stravy
Petra Němcová zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, prosím o radu, jak dávkovat granule Platinum pro 4-letou fenu (jezevčík drsnosrstý trpasličí). Pejsinu krmím 2x denně, a to: večer 80g vařeného masa se zeleninou + ráno granule 20g (nyní zn. Belcando, ale zkouším nově Platinum). Fenka má méně pohybu a je po kastraci, takže potřebuji udržet její váhu. Nyní po kastraci má větší chuť k jídlu a sklony k tloustnutí, proto prosím o radu, jak upravit jídelníček, resp. jaké množství granulí při zachování krmení vařená strava + granule. Děkuji za radu, Němcová

Krmivo Platinum Personál odpovězeno před 1 rokem

Dobrý den,

V případě, že by byla fenka krmena pouze jehněčími granulemi Platinum Natural Lamb and Rice, které doporučujeme pro pejsky po kastraci, byla by její denní dávka cca 123 gramů na den. Dávku jsem spočítala při odvození, že ideální váha fenky trpasličího drsnosrstého jezevčíka v dospělosti je 7kg. Ale údaj můžete upravit a přepočítat s pomocí naší kalkulačky krmné dávky:
Kalkulačka krmné dávky
Pokud má fenka po kastraci sklony k tloustnutí, je lepší začít na trošku nižší dávce. Nevíme, jaká je přesně výživová hodnota vařené stravy, které podáváte fence večer. Ale pokud jste podávala dosud jiných granulí 20 gramů na den, můžete začít se stejnou dávkou i s našimi granulemi a dále upravit dávku podle toho, jak fenka prospívá.